INSIGHT naturalnie piękne włosy

INSIGHT to kosmetyki prosto z Włoch, bogate w surowce naturalnego pochodzenia. Formulacje zawierają składniki aktywne, które hamują utratę wody, nawilżają, ułatwiają rozczesywanie. Producent deklaruje, że innowacyjne i niekonwencjonalne receptury, zapewniają doskonały wygląd włosów oraz profesjonalny skład. Misją firmy jest ekorozwój środowiskowy i społeczny, opakowania pochodzą z recyklingu. Moje włosy pokochały całą linię DAMAGED HAIR.  Muszę przyznać, że w tym przypadku, pomimo deklaracji 97% naturalnych składników, nie zawiodłam się skutecznością!

Pamiętajmy, INCI przedstawia składniki w kolejności malejącej. Pierwsze miejsce zwykle zajmuje Aqua, która również  jest substancją naturalną. Kolejne składniki mogą być obecne w ilości nawet poniżej 1%! Z drugiej strony pamiętajmy, że wszystko dla nas może być szkodliwe w zbyt wysokim stężeniu. Producenci ściśle przestrzegają restrykcji oraz zaleceń dostawców surowców.

W kosmetykach które są bogate w naturalne ekstrakty, oleje, związki aktywne, na samym końcu listy też widnieją konserwanty. Tak bardzo się ich boimy i chcemy unikać, a to dzięki nim kosmetyk jest bezpieczny. Odpowiadają one za hamowanie rozwoju mikroorganizmów podczas codziennego stosowania produktu.

Zapachy – Parfum to mieszanina substancji stanowiąca kompozycję zapachową. Często zawiera substancje powszechnie zaliczane do alergenów. Naturalne olejki eteryczne również mogą być bogate w te substancje. Przykładem jest Limonene – otrzymywany z pomarańczy lub Citronellol obecny w liściach melisy, cytryny, róży i pomarańczy. W przypadku kosmetyków INSIHGT na niektórych etykietach znajdziecie alergeny, na innych nie. Każda skóra jest inna i należy sprawdzić czy masz uczulenie na którykolwiek składnik metodą prób i błędów.

Kosmetyki INSIGHT posiadają certyfikat VEGAN OK, zapewniający że żaden składnik kosmetyku nie jest pochodzenia zwierzęcego i składniki zostały otrzymane bez wykorzystania pracy zwierząt.

Linia SENSITIVE I LENITIVE, stworzone z myślą o wrażliwych skórach, otrzymały certyfikat Cosmos Natural. Jest to dowód na spełnienie rygorystycznych wymagań dla kosmetyków naturalnych i ekologicznych, przy poszanowaniu zdrowia i życia ludzkiego. Wykorzystywane w recepturach ekstrakty roślinne pochodzą ekologicznych upraw, kompozycje zapachowe to wyłącznie naturalne olejki eteryczne, a badania dermatologiczne prowadzone są pod kątem hipoalergiczności.

Szampony, jak wiemy, służą głównie do zmywania brudu z włosów. W takim razie, w składzie musi znajdować się detergent. W kosmetykach INSIGHT taką substancją jest Sodium Coceth-Sulfate. Nie jest to SLS, a SCS. Również anionowy środek powierzchniowo czynny, nieco mniej wysuszający i drażniący ale zalicza się do grupy silnych detergentów. Istnieje możliwość podrażnienia, jednak najczęściej dotyczy to czystej substancji. Jeśli Twoja skóra nie wymaga specjalnego traktowania, ten składnik nie będzie wpływał negatywnie na stan Twojego skalpu, a świetnie zmyje zanieczyszczenia. Dlaczego? Bo kolejnym składnikiem jest Cocamidopropyl Betaine. Związek ten jest substancją pianotwórczą, która łagodzi potencjalne działanie drażniące związków anionowych. I o to właśnie chodzi, aby końcowa formulacja nie była drażniąca. Oczywiście na rynku jest wiele łagodnych detergentów, ale nie są tak skuteczne jak popularne SLSy SCSy i SLESy. Wybór należy do Ciebie.

Każda linia i każdy kosmetyk zawiera przemyślane składniki aktywne o udowodnionym działaniu czynnym. Od substancji hamujących wypadanie włosów, przez nawilżające, po gwarantujące zimny blond – każdy znajdzie coś dla siebie. Moje włosy były mocno zniszczone po rozjaśnianiu, słonej wodzie i częstej ekspozycji na słońce. Wystarczył szampon i maska aby przywrócić je do życia. Obecnie połączyłam linię DEMAGED HAIR – szampon, conditioner, maska oraz LOSS CONTROL – peeling oraz serum hamujące wypadanie włosów. W konsekwencji uzyskuję efekt lśniących, gładkich i mocnych włosów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s